top of page

Aké benefity má MADEROTERAPIA TVÁRE?


Maderoterapia tváre – čo to je a aké sú jej prínosy?


Okamžité omladenie, kontúring tváre, stimulácia lymfatického systému, podpora tvorby kolagénu a to všetko počas príjemnej masáže? My v Refresh esthetic studio hovoríme MADEROTERAPII TVÁRE áno!

Keďže svaly na tvári fungujú rovnako ako tie na tele, čím viac pozornosti im venujeme, či už formou cvičenia alebo masáže, tým pevnejšie, vypnutejšie a zdravšie naša pokožka vyzerá. To všetko práve vďaka väčšiemu okysličeniu a prekrveniu svalov.

Maderoterapia tváre predstavuje masáž malými drevenými valčekmi a prináša hneď niekoľko výhod pre pokožku a celkové zdravie tváre. Názov maderoterapia sa skladá z dvoch slov – „madero“, čo znamená „drevo“ a „terapia“, čo znamená „liečenie“. Ak hovoríme o maderoterapii, hovoríme teda o liečení drevom. Pri maderoterapii tváre dochádza k rýchlemu, neinvazívnemu dočasnému liftingu tváre, ktorý v prípade pravidelného opakovania prináša viditeľné spomalenie starnutia pleti a zároveň spomalenie ochabnutia tváre.


Medzi ďalšie výhody patria aj:

· Podpora prekrvenia pokožky;

· kontúring tváre;

· zjemnenie kruhov pod očami;

· zjednotenie tónu pokožky;

· pomoc pri boji s akné;

· zlepšenie zdravia pokožky;

· uvoľnenie napätia v tvári.


Počas masáže tváre drevenými, anatomicky tvarovanými valčekmi s rôznymi typmi výstupkov, dochádza k prekrveniu pokožky tváre, čo povzbudzuje nie len cirkuláciu krvi, ale zároveň stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu v pokožke tváre. To napomáha nie len zlepšiť celkový vzhľad, ale aj textúru pokožky. Pri maderoterapii však okrem iného dochádza k stimulácii veľmi dôležitého lymfatický systém, ktorého funkciou je vylučovanie toxických látok.

Pravidelná maderoterapia tváre zároveň napomáha nie len zjednotiť tón pokožky, ale tiež zmenšiť viditeľnosť vrások a prinavrátiť pleti elasticitu a hydratáciu. V prípade akné a iných problémov s pokožkou tváre, môže tiež byť maderoterapia rovnako nápomocná. Počas tejto masáže zároveň dochádza k uvoľneniu svalov a teda napätia v tvári, čo môže viesť k zníženiu rizika bolesti hlavy. Z estetického hľadiska prináša masáž očného okolia efekt redukcie opuchov očí a tiež kruhov pod očami.

Maderoterapia tak prináša množstvo pozitívnych efektov a to nie len zo zdravotného hľadiska, ale aj z toho estetického. Zároveň pri tejto masáži tváre DOKONALE zrelaxujete. Určite ju vyskúšajte!

32 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page