top of page

Aký je rozdiel medzi alexandritovým laserom (Candela) a IPL epiláciou?

Updated: Jun 15, 2023


Aký je rozdiel medzi alexandritovým laserom (Candela) a IPL epilátorom?Epilácia alexandritovým laserom alebo IPL epilátorom predstavuje novú generáciu v odstraňovaní nežiadúcich chĺpkov a stáva sa veľmi obľúbenou nie len u žien ale aj u mužov. Aký je však rozdiel medzi týmito dvoma technológiami? Aj keď obe fungujú veľmi podobne, predsa len sa niekoľko významných rozdielov medzi nimi nájde. Poďme sa teda na ne pozrieť.

Začneme tým najpodstatnejším - IPL nie je laser. Hoci obe technológie fungujú na princípe svetla, ktoré prenikne až k folikule chĺpkov, predsa sa v niečom líšia. V prípade IPL ide o xenónovú výbojku, ktorá produkuje široké spektrum farieb a vlnových dĺžok. Najzásadnejším rozdielom je, že IPL nepreniká hlbšie do kože a na rozdiel od lasera tak nezasiahne folikul chĺpka v prípade, že sa nachádza hlboko pod kožou, preto je epilácia laserom efektívnejšia ako IPL. V nadväznosti nato, je počet potrebných procedúr s IPL približne o tretinu vyšší ako v prípade laseru. Ďalším rozdielom je, že efekt laserovej epilácie je skutočne dlhodobý, na rozdiel od IPL, pri ktorom začnú po pár mesiacoch chĺpky opäť rásť. Hoci je procedúra s prístrojom IPL vo väčšine prípadov lacnejšia ako v prípade alexandritového lasera, počet procedúr s IPL sa môže znásobiť. IPL je vhodnou alternatívou, ak chcete hustotu chĺpkov iba zredukovať.

V prípade laserového odstraňovania chĺpkov, hovoríme o najmodernejšej technológii, pri ktorej je efekt viditeľný už po niekoľkých sedeniach, kedy Vám chĺpky začnú postupne samé vypadávať. Odstraňovanie prebieha pomocou lasera, ktorý používa rôzne vlnové dĺžky v závislosti od typu pokožky, chĺpka alebo miesta na tele. Laser sa zameriava na odstránenie rastového centra samotného chĺpku tak, že prechádza cez pokožku k samotnej vlasovej folikule a prostredníctvom pôsobenia tepelnej energie ho deštruuje a tak minimalizuje následný rast nových chĺpkov. Výsledný efekt stojí zato! Alexandritový laser (laser Candela) je laser s červeným svetlom, ktorý ako zdroj používa alexandritový kryštál, pričom vytvára špecifickú vlnovú dĺžku svetla v infračervenom spektre. V režime Q-switched laser produkuje lúč vysokej intenzity v krátkych impulzoch. Odstránenie chĺpkov týmto laserom je vysoko účinné z dôvodu, že svetelné impulzy sa zameriavajú priamo na vlasový folikul, čo spôsobí vypadnutie chĺpkov a minimalizáciu ich ďalšieho rastu. Tento laser môže byť použitý na odstránenie neželaných chĺpkov na akomkoľvek mieste na tele vrátane oblasti bikín, tváre, krku, podpazušia, hrudníka alebo nôh. Pre dosiahnutie želaného výsledku je však nevyhnutné aby mali chĺpky aspoň minimálnu pigmentáciu, čo znamená že svetlé alebo šedivé chĺpky nie sú vhodné pre takúto epiláciu. Obzvlášť je nevyhnutné zvážiť podstúpenie takejto epilácie v prípade ak ste boli alebo v blízkej dobe budete vystavení priamemu slnečnému žiareniu.

Záverom tak je, že v prípade ak chceme dosiahnuť dlhodobý účinok, musíme siahnuť namiesto IPL po laserovom ošetrení. Hoci sa môže IPL javiť ako lacnejšia alternatíva, nižším účinkom a tak vyšším počtom potrebných sedení sa v konečnom dôsledku môže cenovo vyrovnať laserovej epilácii. V porovnaní alexandrovitého lasera vs. IPL tak jednoznačne vedie laser. Sen o dokonale hladkej pokožke bez chĺpkov je realitou. Výsledok stojí zato!


Najčastejšie otázky:

Koľko procedúr budem musieť podstúpiť?

Počet potrebných sedení sa u každého klienta stanovuje individuálne, zväčša je to však 4-8 sedení v opakovaní raz za 3-8 týždňov. Počet sedení závisí od časti tela, ktorá je laserovaná, farby pokožky a pod.

Je laserová epilácia vhodná aj pre mužov?

Laserová epilácia je vhodná pre každého, kto sa chce zbaviť neželaných chĺpkov. Určená je preto rovnako pre ženy, ako aj pre mužov.

Je laserová epilácia bolestivá?

Výhodou epilácie laserom je, že je vo väčšine prípadov takmer bezbolestná. V prípade ak je však klient citlivejší, môže sa vyskytnúť pocit jemného štípania.

Existujú vedľajšie účinky odstraňovania chĺpkov alexadritovým laserom?

Okrem mierne zvýšenej citlivosti počas procedúry, jemného začervenania alebo opuchu a svrbenia bezprostredne po vykonaní laserovej epilácie, ktoré môže vo výnimočných prípadoch trvať niekoľko dní, sa iné vedľajšie účinky vyskytujú iba zriedkavo. Avšak v prípade ak kožný pigment absorboval príliš veľa svetelnej energie môžu sa vo výnimočných prípadoch objaviť aj pľuzgiere alebo zmeny pigmentácie. Aby sa takýmto vedľajším účinkom predišlo, je nevyhnutné riadiť sa pokynmi vyškoleného personálu.
88 views0 comments

Recent Posts

See All

תגובות


bottom of page