top of page

MADEROTHERAPY

Updated: Apr 7, 2023


Masáž drevenými valčekmi na boj proti celulitíde


Maderotherapy tela


Maderoterapia – vysokoúčinná metóda v boji proti celulitíde. Tak by sa dala zjednodušene charakterizovať táto 100% prírodná, neinvazívna metóda s minimom kontraindikácií. My sa dnes však bližšie pozrieme aj na iné dôvody, prečo je maderoterapia v súčasnosti taká obľúbená.

Maderoterapia predstavuje špeciálnu masážnu techniku, ktorá sa vykonáva pomocou rôznych drevených pomôcok a radu dynamických hmatov. Pri takejto masáži sa dané masírované miesto prekrví, čím dochádza k urýchleniu látkovej výmeny. Pomocou tejto masážnej techniky dochádza k stimulácii lymfatického systému a tým k uvoľneniu nahromadených toxínov. Keďže ide o masáž, prináša zároveň dokonalý relax a uvoľnenie teľa a mysle. A nakoniec to najlepšie – pomocou maderoterapie sa zároveň zbavíte tzv. nerovností v podkoží - celulitídy, ktorá trápi nejednu z nás. Ak hovoríme o odstraňovaní celulitídy, je dôležité uviesť, že je pri jej odstraňovaní nevyhnutná stimulácia lymfatického systému. Práve masáž pomocou drevených valčekov stimuluje lymfatický systém a dokáže naštartovať metabolizmus, čo vedie k vylučovaniu toxínov a škodlivých látok z tela.

Ženy majú dvojnásobne viac tukových buniek v porovnaní s mužmi. V prípade ak dôjde k ich zdureniu, vytláčajú sa smerom hore – k povrchu kože, čo vedie k vzniku drobných hrčiek a nerovností na koži. Práve odlišné usporiadanie podkožného väziva spôsobuje, že celulitída sa vyskytuje prevažne u žien. Prejavy celulitídy sú tak pre väčšinu žien dobre známe. Najčastejšie na nám spája s tzv. pomarančovou kožou (nerovnosti pokožky), ale rovnako aj nedostatočným prekrvením alebo nedostatočnou lymfatickou drenážou v postihnutej lokalite. Dôležité je uviesť, že celulitída je problém, ktorý sa často objavuje aj u štíhlych žien. Dôvodom jej vzniku sú predovšetkým hormonálne zmeny, tým spôsobené nedostatočné odvádzanie toxických látok z kože a následné ukladanie tukov. Faktory ktoré však podmieňujú jej vznik sú napríklad aj sedavé zamestnanie a málo pohybovej aktivity, obezita a zlé stravovacie návyky, poruchy trávenia, stres, nedostatočný pitný režim, genetická predispozícia a iné.

Aké sú prínosy maderoterapie?

Okrem zmiernenia prejavov celulitídy a spaľovania tukov, maderoterapia priaznivo pôsobí na urýchlenie metabolizmu a uvoľňovanie toxínov. Napomáha tiež eliminácii tukových usadenín na bokoch, redukcii objemu postavy – pásu a brucha, a zároveň napomáha obnove napnutia pokožky stehien a nôh.

Existujú nejaké kontraindikácie v prípade maderoterapie?

Medzi kontraindikácie pre ktoré sa neodporúča maderoterapiu podstúpiť patria napríklad zlá zrážanlivosť krvi, vystúpené kŕčové žily, kardiovaskulárne ochorenia, tehotenstvo, kožné problémy a nezahojené jazvy, zápalové a infekčné ochorenia. Maderoterapiu sa neodporúča podstupovať v prvých dňoch menštruácie a rovnako tak krátko po úrazoch alebo operáciách.
Ako často je dobré Maderoterapiu opakovať?

Pre dosiahnutie želaného efektu je všeobecne odporúčané absolvovať aspoň 10 ošetrení. Medzi ošetreniami by mala byť aspoň 2-3 dni prestávka. Ideálne je tak podstúpiť maderoterapiu aspoň 2x za týždeň, po dobu 3-4 týždňov. Následne sa môže frekvencia ošetrení znižovať. Je však dôležité uviesť, že pre dosiahnutie ideálnych výsledkov je potrebné Maderoterapiu kombinovať so zdravým životným štýlom, dostatočným pitným režimom, cvičením a obmedzením konzumácie alkoholu a fajčenia.

23 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page