top of page

TRVALÁ LASEROVÁ EPILÁCIA

Naozaj sa dá navždy zbaviť chĺpkov?

V súčasnosti najefektívnejší spôsob ako sa zbaviť nežiadúceho ochlpenia nám umožňuje práve laserová epilácia. Je potrebné absolvovať niekoľko sedení ale potom sa môžte tešiť z hladkej pokožky bez zarastajúcich chĺpkov alebo zapalujúcej sa pokožky natrvalo.

Ako teda funguje prístroj ktorý na epiláciu používame?

Na našich prevádzkach v Pezinku aj v Bratislave používame celosvetovo najvyhľadávanejší laser Candela  GENTLE lase PRO od americkej spoločnosti SYNERON CANDELA. Je úplnou špičkou na trhu.

Ošetrenie funguje na pôsobení laserového lúča na hnedé tkanivo melanín, nachádzajúce sa vo vlasovej cibuľke chĺpka počas aktívneho rastu. Preto žiaden laser nedokáže zasiahnuť svetlý chĺpok bez pigmentu. Laserové ošetrenie je najvhodnejšie a najúčinnejšie pre ľudí s hmavšími chĺpkami a čo najsvetlejšou pokožkou.

V jednej fáze narastie zhruba 15-20% chĺpkov z celkového množstva chĺpkov. Preto počet opakovaní je potrebných zväčša 6-8, je to však individuálne. Pri menších lokalitách ako je napríklad podpazušie, intímna oblasť, horná pera či brada sa odporúča sedenie opakovať po 4-6 týždňoch, pri väčších ako nohy, ruky, chrbát, je to každých 6-8 týždňov.

Je to bolestivé?

Laser má v sebe zabudované cryo chladenie, vďaka ktorému je zákrok takmer bezbolestný a vydržia ho aj klienti s nižším prahom bolesti.

Pre koho a kedy je ošetření laserom vhodné?

Ošetrenie je vhodné pre mužov aj ženy, vekovo od 18 rokov, prípadne aj skôr v prítomnosti zákonného zástupcu. Ošetrenie sa vykonáva zväčša v období kedy nieje slnko, čiže jeseň až jar. V letnom období ho môžu absolvovať len osoby, ktoré neboli na slnku a nemajú aktívne opálenie, prípadne vedia absolvovať ošetrenie lokalít, ktoré niesú vystavované slnečnému žiareniu.

POKYNY PRED A PO EPILÁCII

 1. NESMIETE MAŤ AKTÍVNE OPÁLENIE, ANI SAMOOPALOVACIE PRÍPRAVKY NESMÚ BYŤ POUŽITÉ

 

2. PRED ZÁKROKOM PRI VELKÝCH LOKALITÁCH (NOHY, RUKY, CHRBÁT,..) SA OHOĽTE TAK, ABY BOLO VIDIEŤ KORIENOK, ČIŽE CCA 5 DNÍ PRED PLÁNOVANOU EPILÁCIOU. PRI MENŠÍCH       LOKALITÁCH POSTAČUJE OHOLENIE 1-2 DNI PRED ZÁKROKOM

3. VOSK ANI DEPILÁTORY NEPOUŽÍVAJTE ASPON 3-4 TÝŽDNE PRE EPILÁCIOU

 

4. HORNÁ PERA, BRADA - AK SÚ CHĹPKY DLHŠIE AKO 1-2 MM, TIEŽ PROSÍME OHOLIŤ

 

5. PO EPILÁCII JE ZVÄČŠA OŠETROVANÁ OBLASŤ MIERNE ČERVENÁ, NA UKLUDNENIE SA MÔŽU POUŽIŤ PRÍPRAVKY S ALOE, PANTHENOL, CICAPLAST, DETSKÝ ZÁSYP

 

6. PO EPILÁCII TVÁROVEJ OBLASTI JE POTREBNÉ POUŽÍVAŤ OCHRANNÝ FAKTOR SPF50, KVÔLI PREVENCIÍ PRED PIGMENTOVÝMI ŠKVRNAMI                                     

    

7. OŠETROVANÚ OBLASŤ NEODPORÚČAME VYSTAVOVAŤ SLNKU PO DOBU ASPOŇ 2-3 TŽDŇOV

                                                            

 

 

 

             

laserové odstránenie chĺpkov na tvári
odstraňovanie ochlpenia na nohách a tele
bottom of page