top of page

Estetické úpravy

Masáže

Aplikácia kyseliny hyalurónovej do oblasti pier je vyhľadávaný estetický zákrok, vďaka ktorému si ženy po celom svete splnili sen o objemnejších a mladistvejších perách.
- Samotnému zákroku predchádza dôkladná konzultácia lekára s klientkou, vďaka čomu si lekár vytvorí obraz o samotnej predstave klientky a informuje ju o možných rizikách výkonu.
Častokrát si klientky žiadajú nenápadnú zmenu s cieľom hydratácie pier a jemného zväčšenia, inokedy prídu so žiadosťou o dorovnanie asymetrie pier, alebo zvýraznenie kontúr pier.
- Efekt zákroku trvá v rozmedzí 6-14 mesiacov v závislosti od metabolizmu vstrebávania preparátu, miesta a použitej výplne.


Stavy, ktoré neumožňujú aplikáciu kyseliny hyalurónovej:
1. Tehotné a dojčiace ženy
2. Známa precitlivenosť na obsah produktu, špeciálne preparáty s obsahom lokálneho anestetika ( lidokaín).
3. Autoimunitné ochorenia, ktoré nie sú dobre kontrolované liekmi
4. Aktívne ochorenie v mieste aplikácie ( Herpes zoster, akné, rosacea, otvorené rany, dentálny absces, zápaly)
5. Aplikácia permanentého produktu v mieste aplikácie ( silikón, akrylový polymér)
6. Spojenie aplikácie s peelingom, laserovým ošetrením, alebo ošetrením na báze ultrazvuku.
7. Poruchy zrážanlivosti krvi, antikoagulačná liečba


Aplikácia Botulotoxínu je ďalším častým zákrokom, ktorý na základe prerušenia nervovosvalového spojenia minimálnymi a bezpečnými dávkami botulotoxínu vyhladí, alebo zmierni ( najmä pri hlbokých, statických vráskach) mimické vrásky na tvári. V mladšom veku
jeho pravidelná aplikácia môže slúžiť ako prevencia proti vytvoreniu hlbokých a nežiadúcich mimických vrások.
- Samotný zákrok je takmer bezbolestný, nevyžaduje znecitlivenie, je vykonávaný tenkou ihlou. Rovnako ide o časovo nenáročný zákrok v trvaní do 15 minút, ktorý následne nevyžaduje rekonvalescenciu. Najžiadanejšie lokality aplikácie sú tie, kde sa nám tvorí najviac vrások a to čelo, oblasť okolo očí a koreň nosa.
- V našom štúdiu klientky dopredu dôsledne poučíme o možných, hoci veľmi ojedinelých nežiadúcich účinkoch botulotoxínu, ako aj o dodržiavaní určitých zásad bezprostredne po aplikácii botulotoxínu, ako napríklad nedotýkať sa miesta aplikácie minimálne 4 hodiny
po zákroku a nezabudnúť pretermínovať obľúbené kozmetické ošetrenie tváre minimálne dva týždne po aplikácii botulotoxínu 
- Efekt aplikácie začne byť viditeľný 48-72 hodín po zákroku s jeho postupným odoznievaním v horizonte 3-6 mesiacov. Po uplynutí tejto doby je vhodné aplikáciu opakovať.


Stavy, ktoré neumožňujú aplikáciu botulotoxínu:
1. Tehotné a kojace ženy
2. Pri alergii na akúkoľvek zložku prípravku
3. Pri poruchách zrážanlivosti krvi
4. Pri zápaloch v oblasti miesta aplikácie
5. Nervové a metabolické ochorenia ( Myasthenia Gravis)

bottom of page